„PROVIDENTIA” Idősek Nappali Otthona

A 2004 óta működő otthon nyitott, aktív idős személyek számára biztosít szellemi, fizikai frisseséget fenntartó programokat, étkeztetést. A tevékenységek szakképzett programfelelősök közreműködésével, barátságos környezetben történnek. Társalgó, kézműves műhely, teázó, multifunkcionális helyiség, ebédlő áll a klubtagok rendelkezésére.

A Klub célja segítségnyújtás magányos idős emberek számára, hogy minél tovább saját otthonukban tarthassák fenn önálló életvitelüket. Családias környezetben, kortársak közösségében igyekszünk oldani magányukat, kiterjeszteni kapcsolataikat, nagyobb biztonságot, közösséghez tartozást nyújtani számukra.

A Providentia Idősek Nappali Otthonának fenntartói:

-Csíkszereda Önkormányzata

-Riehen (Gemeinde) Csíkszereda, svájci testvérvárosa

Napi program

Periódus Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek
8.30-9.00 Reggeli Reggeli Reggeli Reggeli Reggeli
  9.00-10.30 Sajtószemle* Kézműves- kedés* Emlékeink* Világunk* Ki mit tud?*
10.30-11.00 Játékos torna Táncos torna Izgünk - mozgunk Torna Séta, torna
11.00-11.30 Teaház Teaház Teaház Teaház Teaház
11.30-13.00 Humor* Barkácsolás* Társasjáték* Csoportos játékok* Magdika nótafa
13.00-13.30 Ebéd Ebéd Ebéd Ebéd Ebéd

* alternatív program: azt tehet, amit szeretne (olvasgathat, kötögethet, kártyázhat) anélkül, hogy a klubtársait és a programokat zavarná. Ahol a csillag * nincs feltüntetve, passzív résztvevőként, de jelen kell lennie a programon.

Látogatók száma: 562068