Providentia Házirend

A Providentia Idősek Központjának célja: az idősek testi- és lelki egészségének erősítése, egy kortárs közösséghez való tartozás biztosítása.
A központot egymást váltva három csoport látogatja. A három csoport helyi keretprogramja, étkezése azonos.

Beiratkozás:
• A beiratkozás a jelentkezési lap alapján és a részhozzájárulás kifizetésével – legalább egy hétre -, a házirend ismeretében történik.
• A jelentkezés helye: a Providentia Idősek Központja, információs iroda (Zsögödi Nagy Imre utca, 140 szám, a Riehen Egyesület székhelyén).
• A helyek betöltése a jelentkezések sorrendjében történik, ha szükséges, akkor várólistát nyitunk.

A programban résztvevő idősek kötelezettségei:
• A heti hozzájárulás egy héttel előre történő kifizetése (határidő: előző hét csütörtök, 15 óra).
• Részvétel a központban zajló tevékenységeken vagy alternatív programokon.
• A tisztaság és a berendezési tárgyak épségének megőrzése.
• A benti tartózkodáshoz házicipő használata szükséges.
• Dohányozni csak az udvaron, vagy az erre kijelölt helyen engedélyezett.
• Ittas állapotban megjelenni, és/vagy szeszes italt behozni tilos.
• Az étkezési időt be kell tartani. Az étkezés kizárólag az ebédlőben történik, élelmet vinni a többi helyiségbe nem engedélyezett.
• Eltávozás a program ideje alatt csak indokolt esetben és a programvezető tudtával lehetséges.
• Váratlan esemény okozta hiányzást kérjük legkésőbb reggel 9 óráig bejelenteni a programvezetőnél, a 0740-323422 telefonszámon.

A tagság megszűnik:
• Kérésre
• Automatikusan, ha:
- Nem fizeti ki idejében a heti hozzájárulást
- A programvezető tudta nélkül elhagyja az intézmény épületét
- Egyszeri figyelmeztetés után is ittasan jelenik meg
- Ismételten zavarja a programot, társait
- Sorozatosan nem tartja be a házirendet

Különfélék:
Abban az indokolt esetben (pl. betegség, orvosi igazolással), ha egy teljes hetet hiányzik, az előre befizetett összeg áthelyezhető a következő periódusra. Ez esetben kérjük a központ tagjait, hogy mihamarabb értesítsék a programvezetőt! Az összeg áthelyezése legtöbb egy hónapig érvényes. Azután a befizetett hozzájárulás szociális célra fordítódik. Csonka hét esetén nem áll módunkban a befizetett összeg maradékának visszatérítése.