Vissza    Oldal nyomtatása

Információs lap a Csíkszeredai Riehen Egyesület Pottyandi Vendégházának ötnapos

ERDEI ISKOLA HÉT programajánlatáról

A kétcsillagos, újonnan épült Erdei Iskola Vendégház Csíkszeredától 27 km-re, a Csíki

havasok lábánál Pottyand falu végén, gyönyörű természeti környezetben található.

A szobák 4, 5, 6 személyesek, részben emeletes ágyakkal (20-28 személy), közös

mellékhelyiségekkel. A csoportvezető pedagógusoknak 2 ágyas szobát biztosítunk.

A vendégházhoz nagy zöldövezet, parkoló, kosárlabdapálya is tartozik. Kérésre TV, DVD-lejátszó, CD lejátszó, flip chart, távcső, mikroszkóp áll a csoportok rendelkezésére.

Programunk során a gyerekek megismerkedhetnek a Csíki havasok környékének gazdag élővilágával, az ott élő emberek természeti, épített és kulturális környezetével.

A nagy „szabadtéri tanterem" élményszerű, játékos tanulást tesz lehetővé, tudatos környezetkímélő, természetbarát magatartásra nevel.

A vendégház csomagajánlata a napi háromszori étkezés és négy éjszakai szállás mellett, két alkalommal 2 órás természetismereti szakfoglalkozást és 2 órás szekeres túrát is tartalmaz. A gyerekek tematikus programjának többi részét az „erdei iskolásokat" kísérő tanítóknak/tanároknak kell biztosítaniuk.

Rövidebb tartózkodás esetén ERDEI ISKOLA NAPOK formájában a csoportvezető kérésére választható, egyedi program összeállítása is lehetséges. Minimális csoportlétszám 20 személy.

Várjuk az érdeklődő tanító nénik, tanárok által vezetett osztályokat, csoportokat.

Helyfoglalás, jelentkezés a kezdés időpontja előtt legalább két héttel, a csoportoknak szóló megrendelőlap kitöltésével és előleg kifizetésével történik.

Szervezők elérhetősége:

Riehen Egyesület, Csíkszereda, Zsögödi Nagy Imre út 140

tel-fax: 0266 - 311 304, mobil : 0753 200701

Érdeklődni, jelentkezni az egyesület székhelyén, munkanapokon 8-15 óra között vagy az

office@asociatiariehen.ro e-mail címen.

A Pottyandi Erdei Iskola Vendégház megközelíthetősége:

Személygépkocsival a Csíkszereda - Brassó útvonalon rátérve a Csíkszentgyörgy,

Menaság, Pottyand megyei útra vagy Csíkszereda - Pottyand menetrendszerű buszjárattal.

Megjegyzés: a pottyandi zónában nem működnek a mobiltelefonok.