Házi Providentia és a Senior’s Kifőzde

posted in: Hirek | 0

A csíkszeredai Riehen Egyesület 2021 április 6-tól újra elindítja a 2020-as év október-december időszakában próbaútjára bocsátott Házi Providentia projektjét.

Ezáltal továbbra is városunk időseit, a Providentia Idősek Központjának tagjait szeretné segíteni. A Házi Providentia elemei a periodikus on-line csoport tevékenységek a motrikus képességeket megőrző tornával,  a szellemi egészséget erősítő logikai és memória játékokkal és  az idősek fizikai és szellemi egészségét  szolgáló kiscsoportos  szabadtéri tevékenységek, séták, rövid kirándulások, valamint  Senior’s Kifőzde által kiszállított házias jellegű, ízletes és bőséges meleg ebéd.

A cél, a járványhelyzetben könnyíteni nyugdíjasaink életén, csökkenteni az üzletekbe járás esetén felmerülő fertőzésveszélyt, ugyanakkor változatos étrend biztosítása, mindezt számukra elérhető áron.

Ebédünk egészséges, házias és olcsó. Felhasznált alapanyagaink nagy része helyi termelőtől származik ( csíkszépvízi káposzta , csíkszentdomokosi  zöldségek, szépvízi tejtermékek stb.) Zöldfűszereinket magunk termesztjük. Csak  saját készítésű tartósítószer mentes ételízesítőt , saját eltevésű savanyúságot használunk. A házi süteményeket szakácsaink sütik.

Ide kattintva megtekinthetik a Senior’s kifőzde promo videóját.

Kétféle heti menüt ajánlunk:

o   Könnyű menü: második+saláta/savanyúság

o   Senior menü: leves, második+saláta/savanyúság, desszert , friss gyümölcs