Proiecte Sociale

A Riehen Egyesület egyes tevékenységei teljesen vagy részben szociális jellegűek , más tevékenységek teljesen gazdasági jellegű turisztikai szolgáltatások.
A karitatív projektek meg szociális szolgáltatások bipolárisak, két nagy célcsoporttal gyerekekkel és idősekkel. A kedvezményezettek hozzájárulása 0% és 100% között változik.
Teljesen karitatív projektek, vagyis ahol a kedvezményezetteknek nincsen pénzbeli hozzájárulása
-a pótnyugdíjak,
-a különböző szociális ünnepségek Karácsonykor , Mikuláskor, Húsvétkor
-a Xantus János iskolában tanuló szociálisan hátrányos helyzetű és cigány gyerekek ingyenes ebédeltetése és délutáni tanító néni biztosítása ,

Részben szociális szolgáltatás a Providentia Idősek Klubja, ahol a költségekhez való hozzájárulás 4%-10%.
A pottyandi Erdei Iskola Házban lebonyolitott gyerek- és ifjúsági-programok esetében a részvevők költségekhez való hozzájárulása 0%-100% közötti.
Az „erdei iskola csomagot”- állandó jelleggel ajánljuk a tanáraik/tanítóik kíséretében érkező gyerekcsoportoknak.
A nyári vakációban V-VIII osztályosoknak felváltva indítjuk a ”Római légiók” vagy a Mindennapok a középkorban megnevezésű ötnapos vakációs programot. Kisebbeknek, I.-III
osztályosoknak a „Kisiskolások Erdei Iskolája” megnevezésű vakációs tevékenységet ajánljuk.
Már hagyomány a Tavaszi zsongás és az Őszi barangolás megnevezésü természetismereti program kisiskolásoknak
Ezenkívül a különböző közösségépítő rendezvények(családi ünnepek, vállalati képzések)bevonzása is fontos cél.

Stiri

CENTRUL DE ZI PENTRU VÂRSTNICi PROVIDENTIA relansează activitatea suspendată din cauza pandemiei Covid 19 începând cu data de 11 iulie 2022

Foaie de informare pentru public din data de  11 iulie 2022 CENTRUL DE ZI PENTRU VÂRSTNICI PROVIDENTIA relansează activitatea suspendată din cauza pandemiei Covid...

Mai Departe